Kąpiele

Istnieje błędne stwierdzenie że psa powinno się kapać raz do roku. Obecnie na rynku znaleźć można wiele kosmetyków pozwalających nawet na codzienną kąpiel. Niektóre z naszych pupili uwielbiają kąpiele, inne wręcz przeciwnie. Należy pamiętać że kąpiel jest ważnym zabiegiem higienicznym dla naszego pieska.

Czesanie

Czesanie jest nie tylko zabiegiem upiększającym naszego pupila. Podczas czesania pozbywamy się wypadającej sierści, dodatkowo kontrolujemy skórę psa, czy nie ma żadnych skaleczeń, lub czy nie ma kleszczy.

Kosmetyki

Należy pamiętać ze kosmetyki dla ludzi nie są odpowiednie dla psów. Na rynku można znaleźć wiele rodzajów kosmetyków, dopasowanych względem rasy czy długości sierści. W salonie Cztery Łapy pomogę dobrać odpowiednie kosmetyki.

Samodzielne strzyżenie

Samodzielne strzyżenie psa jest bardzo ryzykowne. Należy pamiętać że podczas zabiegu strzyżenia, łatwo jest skaleczyć psa. Pozorna ostrożność może się skończyć wizytą u weterynarza. Podczas wizyty w salonie, profesjonalny groomer, przeprowadzi strzyżenie szybko i sprawnie, z pełnym komfortem dla pupila.